Τα αστέρια
AOKstars - Ορεστιάδα 0-6

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΥΠΕΚΥΨΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 6 – 0. ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ΤΟΥ Ν. ΕΒΡΟΥ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΕΤΡΑΔΟΣ ΕΙΝΑΙ  ΔΙΔ/ΧΟ, ΣΟΥΦΛΙ,  ΜΕΓΑΛΑ ΧΩΡΙΑ ΟΠΩΣ ΒΥΣΣΑ, ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ, ΡΙΖΙΑ ΚΤΛ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΛΕΙΠΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΦΕΤΙΝΗΣ ΣΕΖΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΝΤΕ ΑΤΟΜΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΟΡΙΟ ΗΛΙΚΙΑΣ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ  ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ  ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΓΥΡΩ ΧΩΡΙΑ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ 35 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ 16. Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ  ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ.

ΑΟΚstars - Βύσσα 3-0

Η ομάδα της Βύσσας δεν παρουσιάστηκε έτσι ώστε ο αγώνας να καταχωρηθεί με 3-0 υπέρ μας. Έτσι εξασφαλίσαμε την πρώτη θέση στον όμιλο μας, άλλη μια μεγάλη επιτυχία για τους ΑΟΚstars και φέτος. Το επόμενο παιχνίδι είναι ο τελικός του βορείου Έβρου με την Ορεστιάδα και νικητής θα παίξει στο τελικό Έβρου. Η Βαθμολογία στο παιδικό είναι ως εξής:

ΟΡΜΕΝΙΟ – ΚΟΜΑΡΑ-Stars 1 – 5

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ. ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ Η ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΕΜΦΑΝΗ. ΕΝΑΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΜΟΝΟΛΟΓΟΣ  ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΤΑ ΓΚΟΛ ΠΕΤΥΧΑΝ ΤΡΙΑ Ο ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΕΝΑ Ο ΚΟΥΤΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ Ο ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ. ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΑΙΞΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ.

1. ΚΟΤΖΑ ΧΑΣΑΝ (ΣΕΦΚΑΛΟΖΗΣ ΑΝ.)
  2. ΧΑΤΖΗΜΙΣΗΣ ΚΩΝΣΤ.
    (ΜΟΥΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)
  3. ΤΟΚΜΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΤΟΚΑΛΑΤΣΙΔΗΣ ΣΙΔΕΡΗΣ)
  4. ΤΕΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  5. ΣΕΡΜΠΕΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  6. ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  7. ΣΥΡΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
  8. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΑΦΕΙΡΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΕΥΑΓ.)
  9. ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΓΚΑΓΚΑΒΟΥΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣ.)
  10. ΚΟΥΤΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  11. ΣΕΡΜΠΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΡΙΖΙΑ - ΑΟΚstars 2-0

ΜΑΣ ΜΑΤΙΑΣΑΝΕ. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΡΙΖΙΑ. ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ  ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΒΓΗΚΑΝ ΕΚΤΟΣ ΜΑΧΗΣ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΡΙΖΙΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 2 – 0 ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΕΙΨΟΥΝ ΚΑΙ  ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ. ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕΡΜΠΕΖΗ ΒΑΣΙΛΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΤΟΝ ΤΟΚΑΛΑΤΣΙΔΗ ΑΝΕΣΤΗ ΡΑΓΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΠΟ (ΘΑ ΕΧΕΙ ΓΥΨΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ) ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ). ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ  ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΜΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΥΧΗ (ΕΙΧΑΜΕ ΔΥΟ ΔΟΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΤΕΤΑ ΤΕΤ) ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ  ΜΕ ΨΙΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΓΕΙ.

AOKstars - ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ 7-1

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΥΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ Η ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ. Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΦΙΛΟΔΩΡΗΣΕ  ΜΕ 7 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΟΛΟΤΑΧΩΣ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΒΑΘΜΟ ΕΝΩ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΡΙΖΙΩΝ ΕΙΝΑΙ 4 ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΑΚΟΜΗ 3 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΞΟΧΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 7 – 1.  ΤΑ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 5 Ο ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ,. 1 ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΙ 1 ΓΚΑΓΚΑΒΟΥΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ. ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ. ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

AOKstars - ΚΥΠΡΙΝΟΣ 7-1

ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ  ΑΓΩΝΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΒΛΗΘΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΟΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΠΡΙΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΑΣ. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΟΛΥ  ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 7 – 1. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΓΩΝΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΤΕΣΣΕΡΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ. ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΧΑΛΑΡΩΣΑΜΕ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΠΕΤΥΧΑΝ 4 ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, 1 ΚΟΥΤΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, 1 ΠΑΤΕΛΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΙ 1 ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ.

Κυπρίνος - ΑΟΚstars 0-7

Άλλη μια έξοχη εμφάνιση πραγματοποίησαν οι μικροί μας αστέρες, αυτή τη φορά με θύμα την ομάδα του Κυπρίνου. Τη Τετάρτη 9 Απριλίου πραγματοποιήθηκε ο αναβλημένος αγώνας από τη πρώτη αγωνιστική  με τον Κυπρίνο. Η ομάδα με μια έξοχή εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε με το βαρύ σκορ 0-7, το αποτέλεσμα τα λέει όλα. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν, 3 Μπακιρτζής Κώστας, 2 Κουτέρης Γιώργος και από ένα οι Τοκαλατσίδης Ανέστης, Σερμπέζης Χρήστος.

Βύσσα - ΑΟΚstars 0-5

Πραγματοποιώντας άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση η  παιδική ομάδα μας κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα της Βύσσας εκτός έδρας με σκορ 5-0. Όλα τα παιδιά τα πήγεν πολύ καλά και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και με κόντρα τον αέρα η ομάδα μας ήταν αλάνθαστη. Η Βύσσα ήταν σχεδόν ανύπαρκτη αφού ο τερματοφύλακας μας ακούμπησε ελάχιστες φορές τη μπάλα. Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο συνηθείς ύποπτος, Κουτέρης Γιώργος με μια ωραία κεφαλιά ύστερα από μια τέλεια σέντρα του Μπακιρτζή Κώστα. Τοπ δεύτερο γκολ πέτυχε ο Μπακιρτζής Κώστας με ωραίο πλασέ μέσα από τη περιοχή. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έβαλε άλλα τρια γκολ, με πλασέ του Σύρμου Χρήστου ύστερα από κόρνερ. Το 4-0 έγινε με ένα ωραίο σουτ έξω από τη περιοχή από το Τοκαλατσίδη Σιδέρη και το τελικό 5-0 έκανε ο αδερφός του Σιδέρη, ο Ανέστης με πλασέ μέσα από την περιοχή.

ΑΟΚstars - Ορμένιο 5-0

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση η παιδική ομάδα του χωριού μας κέρδισε την αντίστοιχη του Ορμενίου με σκορ 5-0. Ήταν ένα εύκολο πρωινό για την ομάδα μας γιατί κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο κιόλας να προηγείται με 4-0, γκολ τα οποία ήρθαν από πολύ ωραίες ενέργειες των παιδιών μας. Και τα τέσσερα πρώτα γκολ έβαλε ο Κουτέρης Γιώργος. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας άνετη πλέον έλεγχε τον αγώνα και δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο του αγώνα. Αντίθετα κατάφερε να πετύχει ακόμα ένα γκολ με το Μπακιρτζή Κώστα.

Καστανιές - ΑΟΚstars 2-8

Στο τρίτο παιχνίδι του παιδικού κέρδισε η ομάδα μας με το αστρονιμικό σκορ 2-8 τις Καστανιές. Ο αγώνας ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους αστέρες μας και δε μπορεί να πραγματοποιηθεί μια σύγκριση των δύο ομάδων. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι, Κουτέρης Γιώργος 2, Σερμπέζης Χρήστος 2 και από ένα Ντελής Δημήτριος, Μπακιρτζής Κωνσταντίνος, Τοκμάκης Αντώνης και Γιώργος Ζαφείρης.

(18.03.08 Δ. Σύρμου)

AOKstars - Ρίζια 2-1

Στο δεύτερο παιχνίδι του παιδικού πρωταθλήματος επικράτησαν οι AOKstars με 2-1, και τα δύο γκολ έβαλε ο Κουτέρης Γιώργος. Σύντομα θα έχουμε και φωτογραφίες από το παιχνίδι.

Φωτογραφίες

Κυπρίνος - AOKstars 1-3

Στα πλαίσια του παιδικού πρωταθλήματος διοργανώθηκε το παιχνίδι με τον Κυπρίνο ως φιλικό διότι έλειπε ο διαιτητής. Η ομάδα μας κέρδισε άνετα με σκορ 1-3, τα γκολ βάλανε οι Κουτέρης Γιώργος (2) και Μπακιρτζής Κώστας.

Ορμένιο - ΑOKstars  1 - 7

Σε φιλικό αγώνα που πραγματοποίησε η παιδική μας ομάδα  στα πλαίσια της  προετοιμασίας για την νέα σεζόν κέρδισε μέσα στο Ορμένιο με σκορ 1 – 7. Τα γκολ από την ομάδα μας έβαλαν. Δύο ο Αραμπατζόγλου Παναγιώτης , ένα ο Ντελής Δημήτρης, ένα ο Πατελούδης Δημήτρης και τρεία ο Σερμπέζης Χρήστος

(05.11.07 Δ. Σύρμου)

Τουρνουά Αγίας Κυριακής

Πραγματοποιώντας έξοχη εμφάνιση η παιδική μας ομάδα κατάκτησε και το τουρνουά που έγινε στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την Αγία Κυριακή. Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό ικανοποίησαν τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν και απόσπασαν τα καλύτερα σχόλια. Για την ιστορία τα Κόμαρα κέρδισαν 3 – 0 την ομάδα των Καστανεών και 3 -0 την ομάδα του Θουρίου ενώ του Θούριο κέρδισε 3-1 την ομάδα των Καστανεών.

1. ΚΟΜΑΡΑ
  2. ΘΟΥΡΙΟ
  3. ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ

Η ομάδα σταματάει τώρα τις δραστηριότητές της δίνοντας ραντεβού για τον Σεπτέμβριο.

Φωτογραφίες

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

(10.07.07 Δ. Σύρμου)

Τουρνουά στις Μεταξάδες

Πραγματοποιώντας έξοχη εμφάνιση στο τουρνουά των Μεταξάδων η παιδική ομάδα μας κατέκτησε την πρώτη θέση νικώντας 3-0 την ομάδα της Ασπίς Θουρίου και 3-2 την ομάδα των Μεταξάδων.

Τουρνουά στην Ορεστιάδα

Η παιδική ομάδα του χωριού μας συμμετείχε στην Ορεστιάδα σε τουρνουά για τα Ορέστεια  2007 με δύο ομάδες . Η μία ομάδα αποτελούνταν  από παιδιά που έχουν γεννηθεί το 1995 – 1996 και η άλλη ομάδα  που έχουν γεννηθεί  1992 – 1993. Στο τουρνουά συμμετείχαν  ομάδες  από Ορεστιάδα , Οινόη, Σαγήνη, Θούριο, και Κόμαρα . Στις ηλικίες 95 – 96 καταλάβαμε την Πέμπτη θέση και στις ηλικίες  92 – 93 την τέταρτη θέση.

Την Κυριακή 24 Ιουνίου 2007 θα λάβουμε μέρος σε Τουρνουά που θα γίνει στους Μεταξάδες και θα συμμετέχουν οι ομάδες Κόμαρα, Μεταξάδες, Κάρολος Διδ/χου και
Θούριο
.

Ρίζια - ΑΟΚstras 2 - 4

Σε φιλικό παιχνίδι στα Ρίζια με την ομώνυμη ομάδα, οι μικροί μας αστέρες κερδίσαν με 2 - 4. Αν και κερδίσαμε η εμφάνιση μας θα μπορούσε να ήταν καλύτερη. Πολύ καλό παιχνίδι κάνανε οι Κουτέρης Γεώργιος, Τοκαλατσίδης Ανέστης και Μπακιρτζής Κώστας οι οποίοι βάλανε και τα τρία πρώτα γκολ, το τέταρτο τέρμα πέτυχε ο Μανώλης Αραμπατζόγλου με πλασέ.

ΑΟΚstars - Ρίζια 7 - 2

Οι καλές εμφανίσεις συνεχίζονται σε  φιλικό αγώνα που πραγματο-ποιήθηκε στο χωριό μας για να διατηρήσουν τα παιδιά μας να βρίσκονται σε καλή κατάσταση. Αυτή τη φορά φιλοξενήσαμε την ομάδα των Ριζίων. Παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο τα παιδιά μας δεν βρήκαν καμιά αντίσταση από την  φιλοξενούμενη ομάδα . Το σκόορ έληξε 7 – 2 υπέρ μας και τα γκολ πέτυχαν 3 ο Σερμπέζης Βασίλης , 1 ο Μπακιρτζής Κώστας , 1 ο Πατελούδης Δημήτρης , 1 ο Γεωργίου Ζαφείρης και 1 ο Σύρμου Χρήστος.

(13.05.07, Δ. Σύρμου)

Καστανιές - ΑΟΚstars 0 - 4

Νικηφόρα τελείωσε τις υποχρεώσεις της η παιδική ομάδα του χωριού μας. Σε αγώνα που έγινε στις ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ η ομάδα μας αντιμετώπισε την τοπική ομάδα και πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε με σκορ 0 – 4. Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο αφού στο πρώτο ημίχρονο δεν μπορούσαμε να βρούμε το ρυθμό μας. Τα γκολ πέτυχαν, το 0 – 1 ο Μπακιρτζής Κώστας με ωραίο πλασέ, το 0 -2 ο Αραμπατζόγλου Μανόλης με ωραία κεφαλιά, το 0 – 3 ο μικρός μας από τον Άρζο Τοκαλατσίδης Σιδέρης με πλασέ και το 0 – 4 πάλι με ωραίο πλασέ ο Πατελούδης Δημήτρης.

ΑΟΚstars - Ορμένιο 5 - 2

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας. Σε αγώνα που έγινε για την προτελευταία αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος η ομάδα μας κέρδισε την αδύναμη ομάδα του Ορμενίου με σκορ 5 – 2. Το σκορ άνοιξε νωρίς για τα Κόμαρα ο Σύρμου Χρήστος  με σουτ  έξω από την περιοχή. Στην συνέχεια ύστερα από ωραία σέντρα του Γεωργίου Ζαφείρη ο Κουτέρης Γεώργιος με ωραία κεφαλιά έκανε το 2 – 0 και ο Σερμπέζης Βασίλειος με ωραίο πλασέ το 3 – 0. Έτσι  έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο το Ομένιο μείωσε σε 3 – 1 αλλά η ομάδα μας ανταπέδωσε με το μικρό αλλά θαυματουργό Σερμπέζη Χρήστο με πλασέ σε 4 -1 και στο τελευταίο δεκάλεπτο το Ορμένιο μείωσε σε 4 – 2 αλλά η ομάδα μας αμέσως πάλι έκανε το 5 – 2  με πλασέ του Σερμπέζη Βασίλη που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

(03.05.07, Δ. Σύρμου)

Οινόη - AOKstars 2 - 0

Δεν τα κατάφερε η παιδική μας ομάδα σε αγώνα που έγινε για το παιδικό πρωτάθλημα  στο γήπεδο της Οινόης και έχασε με σκορ 2–0 από την ομώνυμη ομάδα . Το πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι,  πιέσαμε την Οινόη αλλά δεν καταφέραμε να ευτυχίσουμε με κάποιο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε η απόδοσή μας και στο τέλος του αγώνα δεχτήκαμε δύο γκολ. Έτσι η ομάδα μας στα επόμενα δύο παιχνίδια που απομένουν θα προσπαθήσει να διατηρηθεί στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Επόμενο παιχνίδι
ΚΟΜΑΡΑ – ΟΡΜΕΝΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΜΑΙΟΥ 2007 ΩΡΑ 17΄00
(02.05.07, Δ. Σύρμου)

ΑΟΚstars - Κυπρίνος 1 - 1

Σε αγώνα που έγινε στο χωριό μας οι ΑΟΚstars αντιμετώπισαν την αντίστοιχη ομάδα του Κυπρίνου. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ χαλαρά και μόλις στο 5 λεπτό έμεινε πίσω στο σκορ. Ο Κυπρίνος με μια οργανωμένη επίθεση έκανε το 0-1. Αυτό αφύπνισε τους μικρούς μας και άρχισαν να ασκούν πίεση για την ισοφάριση. Είχαμε κάποιες ευκαιρίες με τον Αραμπατζόγλου Μανόλη και ένα δοκάρι με τον Κοτζά Αλή. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και αποφασιστικά για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ. Κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μπακιρτζή Κώστα με ωραίο πλασέ  μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια είχαμε πολλές  ευκαιρίες και αλλά τελικά δεν μπορέσαμε να πάρουμε την πολυπόθητη νίκη. Προς το τέλος του αγώνα ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι για την ομάδα μας και έτσι τελικά ο αγώνας έληξε με το ισόπαλο σκορ 1 -1.

Επόμενος αγώνα το Σάββατο 28 Απριλίου 2007
ΟΙΝΟΗ – ΚΟΜΑΡΑ ώρα 11΄00
(30.04.07, Δ. Σύρμου)

AOKstars - Καστανιές 6 - 1

Μετά τη δεκαπενθήμερη διακοπή λόγο των γνωστών γεγονότών στην Πρωτεύσα η παιδική ομάδα σύνεχίζει στο ίδιο ρυθμό. Άλλη μια έξοχη εμφάνιση πραγματοποίησε οι νεαροί παίκτες του χωριού μας σε αγώνα που έγινε για το πρωτάθλημα με την ομάδα των Καστανεών. Με την πρώτη κιόλας επίθεση στο πρώτο λεπτό ύστερα από ωραίο συνδυασμό Κουτέρη  Γιώργο, Μπακιρτζή Κώστα με τελικό αποδέκτη τον Σερμπέζη Βασίλειο (πολλή ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή) έγινε το 1 – 0 και πριν καλά - καλά  περάσει το πεντάλεπτο, σχεδόν παρόμοια φάση και πρωταγωνιστές  πάλη τους ίδιους  (σκόρερ  Σερμπέζης Βασίλειος) έγινε και το 2 – 0. Τα παιδιά μας από εκεί και μετά έπαιζαν πολύ άνετα και δεν αντιμετώπισαν σχεδόν καμία αντίσταση. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε το ίδιο σοβαρά και με ωραία γκολ του Ντελή Δημήτρη (δυνατό σουτ έξω από την περιοχή 3 – 0), του Αραμπατζόγλου Μανόλη (ωραία κεφαλιά 4 – 0), φοβερό σουτ έξω από την περιοχή του Τέκου Κώστα  5 – 0  και πάρα πολύ ωραίο πλασέ    του νεαρότερου παίκτη της ομάδας, Σερμπέζη Χρήστο έγινε το 6 – 0. Ο Χρηστάκης  έκανε το ντεπούτο του και έδειξε ότι έχει πολύ καλά στοιχεία και θα βοηθήσει την ομάδα μας στα επόμενα χρόνια. Οι Καστανιές το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 6 – 1.
Επόμενος αγώνας το Σάββατο
21.0 4.07
ΚΟΜΑΡΑ – ΚΥΠΡΙΝΟΣ ΩΡΑ 11΄00
(16.04.07, Δ. Σύρμου)

Ορμένιο - ΑΟΚstars 0 - 8
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η παιδική ομάδα του χωρίου μας μέσα στο Ορμένιο σε αγώνα που έγινε για το παιδικό πρωτάθλημα. Κέρδισε με το αστρονομικό σκορ 0 - 8. Από την αρχή η ομάδα μας μπήκε δυνατά και αποφασιστικά και έδειξε ότι θα είναι κυρίαρχη του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο χάσαμε πολλές ευκαιρίες και βάλαμε τα δύο από τα οχτώ ΓΚΟΛ. Το πρώτο το έβαλε ο Σερμπέζης Βασίλης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή και το δεύτερο ο Κοτζά Αλής πάλη με κεφαλιά μέσα από την περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν το ίδιο σοβαρή και βάλαμε το τρίτο Γκολ με τον Ντελή Δημήτρη με σουτ έξω από την περιοχή, το τέταρτο με ωραίο πλασέ το έβαλε ο Κουτέρης Γεώργιος, το πέμπτο με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ο Αραμπατζόγλου Παναγιώτης,το έκτο ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια του Αραμπατζόγλου Μανόλη γύρισμα στους επιθετικούς μας και εκεί παρενέβη πόδι αντιπάλου και έγινε το αυτογκόλ, το έβδομο γκολ το έβαλε ο Σύρμου Χρήστος με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή και το όγδοο πάλι ο Αλής με σουτ έξω από την περιοχή.

Επόμενος αγώνας
ΚΟΜΑΡΑ – ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ ώρα 11:00 το Σάββατο 31 Μαρτίου 2007.
(29.03.07, Δ. Σύρμου)

ΑΟΚ - Οινόη 0 - 2
Αυτή τη φορά η παιδική ομάδα δε τα κατάφερε και έχασε από την ομάδα της Οινόης με 0 - 2. Πολύ μακριά από το καλό της εαυτό και με ελλείψεις δύο βασικών (κρυωμένοι) χάσαμε το δεύτερο παιχνίδι του πρωταθλήματος. Όχι ότι η ομάδα της Οινόης ήταν πολύ καλύτερη αλλά δύο αδράνειες στη άμυνα και  η αστοχία των επιθετικών μας έφερε αυτό το αποτέλεσμα. Το πρωτάθλημα δε έχει τελειώσει ακόμα και η προσπάθεια συνεχίζεται. Ο επόμενος αγώνας είναι τη Τετάρτη 28 Μαρτίου, ώρα: 17:00 στο γήπεδο του Ορμενίου με την αντίστοιχη ομάδα.
(26.03.07, Δ. Σύρμου)

Φωτογραφία, AOKstars

Κυπρίνος - ΑΟΚ 2 - 3
Νικηφόρα ξεκίνησε το παιδικό πρωτάθλημα η παιδική ομάδα των Κομάρων. Η πρώτη αγωνιστική έγινε στο γήπεδο του Κυπρίνου με αντίπαλο την τοπική ομάδα. Τα Κόμαρα έδειξαν από την αρχή του αγώνος τις προθέσεις τους και νωρίς προηγήθηκαν στο σκορ με το Μπακιρτζή Κώστα με πλασέ μέσα από τη περιοχή, το 0-2 δεν άργησε να έρθει με σουτ του Βασίλη Σερμπέζη. Σε όλη τη διάρκεια του Α΄ ημίχρονο είχαμε την υπέροχη του παιχνιδιού και το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμα καλύτερο για τα Κόμαρα. Όταν όμως δε βάζεις γκολ, η μπάλα σε τιμωρεί.  Ο Κυπρίνος καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με πέναλτι (αμφισβητούμενο) και 10 λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού να ισοφαρίσει με σουτ έξω από τη περιοχή. Ευτυχώς  όμως για τη ομάδα μας λίγο πριν τη λήξη του αγώνα καταφέραμε με μια καλά οργανωμένη επίθεση να κάνουμε το τελικό 2-3 με το Σερμπέζη Βασίλη.

Επόμενο παιχνίδι Κόμαρα - Οινόη στις 24 Μαρτίου, ώρα 11:00
(19.03.07 Δ. Σύρμου)

Ορμένιο - ΑΟΚ 1 - 1
Άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα κατάφερε να αποσπάσει η παιδική ομάδα των Κομά-ρων στο φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ορμενίου. Πρωταγω-νιστές ήταν οι πολύ μικροί της ομάδας οι οποίοι μέχρι τώρα δεν είχαν την ευκαιρία να αγωνιστούνε. Το τέρμα από τα Κόμαρα πέτυχε ο Μπακιρτζής Κώστας. Η αυλαία του παιδικού πρωταθλήματος για την ομάδα των Κομάρων ανοίγει στις 17.03, 11 ώρα στο γήπεδο του Κυπρίνου με τη τοπική ομάδα του χωριού.
(11.03.07 Δ. Σύρμου)

Στο πλαίσιο της προετοιμασία της παιδικής ομάδας για το παιδικό πρωτάθλημα, διοργανώθηκε φιλικό παιχνίδι με την αντίστοιχη ομάδα του Κυπρίνου. Παρόλο που βρεθήκαμε δύο φορές πίσω στο σκορ καταφέραμε να ισοφαρίσουμε δύο φορές και στο τέλος του αγώνα να προηγηθούμε στο σκορ με το τελικό 2 - 3. Τα τέρματα από τα Κόμαρα πέτυχαν οι Ντελής Δημήτριος, Κοτζά Αλί και Μπακιρτζής Κώστας. Επίσης να αναφερθούν και τα τρία δοκάρια που είχε η ομάδα με τους Κοτζά Αλί, Τοκαλασίδη Ανέστη και Σερμπέζη Βασίλη, τα παιδιά είχαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα την υπεροχή και τα δύο γκολ που δεχτήκαμε μπήκαν από δύο άτυχα λάθη στην άμυνα. Επίσης αγωνίστηκε ένα νέο παιδί στη ομάδα, ο Κουτέρης Γιώργος, γιός ενός παλιού παίχτη της ομάδας, ο οποίος άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Στέφανος Δουμπουλάκης.

Στο τέλος να ευχαριστήσουμε θερμά το Δημητριάδη Στέλιο, επιχειρηματία από την Ελιά για τη δωρεά του ( Μπουφάν) και τον επιχειρηματία από το Ορμένιο, Πούλκο Νικόλαο για τις τσάντες που δώρισε στη παιδική ομάδα.
(04.03.07 Δ. Σύρμου)

ΑΟΚ - Θούριο 2 - 1
Σε φιλικό αγώνα που έγινε στα Κόμαρα η παιδική ομάδα του χωριού κέρδισε τη ομάδα του Θουρίου με σκορ 2-1. Τα γκολ για τα Κόμαρα έβαλε ο Βασίλης Σερμπέζης. Όλα τα παιδιά παίξανε πολύ ωραία.
(10.12.06 Δ. Σύρμου)

Οινόη - ΑΟΚ 2 - 2
Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το το Σάββατο, 25.11, στην Οινόη, οι αστέρες κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα, τα γκολ για τα Κόμαρα πέτυχαν οι Αραμπατζόγλου Μανώλης και Μπακιρτζής Κώστας.
(27.11.06, Δ.Σύρμου)

Η παιδική ομάδα των Κομάρων συμμετείχε μαζί με άλλες 5 ομάδες (Ορεστιάδα, Οινόη, Κυπρίνος, Σαγήνη και Θούριο) σε τουρνουά για τα Ορέστια 2006. Το πρόγραμμα είχε ως εξής, υπήρχαν δύο όμιλοι από τρεις ομάδες.