Αοκάρα ολέ,

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δημοσιευμένο στη κατηγορία Σεζόν 2007/2008, Το πρωτάθλημα από Δημήτρης Δουλγέρης τον Οκτωβρίου 10th, 2007

Α.Ο.Κ. - Ορμένιο    2 - 4
(Δ. Σύρμου 10.10.07)

Αυτοκτόνησε η ομάδα μας στο παιχνίδι της Κυριακής με το Ορμένιο. Η ομάδα είχε ένα ονειρεμένο ξεκίνημα και με δικά μας λάθη καταφέραμε να το μετατρέψουμε σε εφιάλτη. Μόλις στο πρώτο λεπτό προηγηθήκαμε με 1 – 0 με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Καραγιαννόπουλο Χρήστο (μία από τις μεταγραφές , φαντάρος πολύ καλός παίκτης) και στο 15΄λεπτό με 2 – 0 πάλη με τον ίδιο παίκτη με έξοχο χτύπημα φάουλ. Ο αγώνας κυλούσε στα μέτρα μας μέχρι το 40΄λεπτό όπου με δύο δικά μας τραγικά λάθη έγινε το 2 – 1 και στο 42΄ το 2 -2. Έτσι όλη η καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου πήρε στροφή. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε μουδιασμένη και σχεδόν με το ξεκίνημα πάλη από μια φάση που δεν μύριζε γκολ έγινε το 2 – 3. Σε όλη την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα πίεζε χάνοντας ευκαιρίες με τον Κατσαρό Γιάννη (πολύ καλός παίκτης και αυτός φαντάρος), Παπαδημητρίου Κυριάκο (μεταγραφή νεαρός με καλά στοιχεία από Κέραμο) χωρίς αποτέλεσμα. Έτσι προς το τέλος του αγώνα αφού δεν μπορέσαμε εμείς να βάλουμε γκολ το Ορμένιο σε μια ξαφνική αντεπίθεση έκανε το 2 – 4 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για τα Κομαρα έπαιξαν 1. ΚΟΤΖΑ ΧΑΣΑΝ, 2 ΚΟΤΖΑ ΜΕΜΕΤ, 3 ΧΡΗΣΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ, 4 ΤΣΟΥΠΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ , 5 ΣΤΕΦΑΝΟΓΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, 6 ΚΟΤΖΑ ΑΛΗ , 7 ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΝΟΛΗΣ (70΄ΑΛΛΑΓΗ ΝΑΤΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ), 8 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, 9 ΣΥΡΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( 46΄ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΓΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ), 10 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, 11 ΚΙΟΜΟΥΡΤΖΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ( 45΄ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ).

Επόμενος αγώνας ΚΟΜΑΡΑ – ΣΑΓΗΝΗ ΩΡΑ 16΄00 ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ.